Detaylı Bilgi

Ruhsal Şifa Terapistliği Kursu Neden Açıldı?

Instagramda Laoizm sayfamdan 2019 yılından beri Pazar akşamları Canlı yayında tüm takipçilerime Ruhsal Şifa Terapisi uyguluyorum. Bu seanslardan sonra gelen binlerce mesajdan birkaç yüz kadarını Instagram sayfamda kayıtlı hikayeler kısmında paylaştım, göz atabilirsiniz.

Ruhsal Şifa Seansına katılan kişiler; seans esnasında ve sonrasında çok önemli deneyimler yaşayabilirler. Örneğin; seans anında titreme, tüylerin diken diken olması, ısınma veya soğuma, istemsiz kas hareketleri, ışıklar görme, beden dışı deneyim yaşama gibi sıra dışı durumlar olabilir. Bu durumlara birçok örneği yine instagram sayfamda bulabilirsiniz.

Seanslardan sonraki gün veya birkaç hafta boyunca seansa katılan kişiler hayatlarında yaşadıkları değişiklikler hakkında birçok soru yöneltirler çünkü değişimler kendini göstermeye başlayabilir ve kişi bu değişimlerin nedenlerini anlayamayabilir.

Ben de gelen yüzlerce mesajı cevaplayamaz olduğumdan seans sıklıklarımı azaltmaya başladım. Çünkü insanlara faydalı olmaya çalışırken, bu kez de onların sorularına cevap veremez olmuştum ve bu bazen faydadan çok zarar getirebilir. Yine yoğunluğumdan dolayı tavsiye üzerine gelen sayısız talebe rağmen bireysel seans da kabul edemiyorum.

Süreç içinde benden bizzat eğitim almak isteyen çok sayıda kişi oldu ama zamanım olmadığından bunu da ertelemek zorunda kalmıştım. Bu eğitimi belli bir standarda oturtmaya karar verdim ve bunun için de bu kursu açtım.

AstrolojiKursu.com‘un kurucusuyum ve orada da Vedik Astroloji Eğitimleri veriyorum. Ruhsal Şifa Terapisi eğitimleri de Astroloji Kursu alt yapısında online, canlı yayınlar şeklinde verilecektir. 7 kişilik çalışma grupları da oluşturularak ayrıca herkesin 1 ay boyunca uygulamalara katılması ve en az 3 kez uygulama yapması sağlanacaktır.

Astroloji Kursu’nda olduğu gibi Ruhsal Şifa Terapistliği kursu sonunda da yeterlilikleri yerine getirenlere uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecektir.

Ruhsal Şifa Enerjisi nedir?

Instagram’da birçok farklı isimle reklamı yapılan şifa enerjisi modellerine rastlamışsınızdır. X enerjisi, Y enerjisi, Z enerjisi vs.. Genelde bu enerji seanslarını yapan kişiler “bu enerjiyi ben keşfettim” benzeri iddialarda bulunabiliyorlar. “Bu enerjiyi ben buldum ve ben Allah’ın insanlık için bir lütfuyum” tavırları bana hep itici gelmiştir çünkü bu enerji evrenin şifa frekansına uyumlanmaktan başka bir şey değildir.

X, Y, Z adı ne olursa olsun tüm şifa frekansları nihayetinde tek kaynağa bağlıdır. Allah’ın şifa enerjisi için “ben buldum” demek büyük ve hadsiz bir iddia olur. Bunu online yaptığım toplu seanslarda yüzlerce kişiye bu enerjiyi hissettirmemden anlayabilirsiniz. Yani frekansınız biraz yüksek ise uyumlanmak son derece kolaydır ve bazen ilk seansta bile uyumlanabilirsiniz.

Ben bu enerji ile seneler önce tanıştım ama daha çocuk yaşta ellerinin içinde enerjiyi hissettiği halde anlamlandıramayan kişiler ile de tanıştım. Üstüne birçok farklı “marka” altında enerji eğitimi de aldım ve çok karmaşık şeylerden bahsedilmesine rağmen bu temel enerjinin üzerine bir şey katmadı. Çünkü önemli olan zor ya da karmaşık olması değil; kolay olmasıydı.

Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız.”

Hz. Muhammed (S.A.V)

Çeşitli frekanslardan bahsedenler, ayrı çakralara ayrı frekans uygulamaktan bahsedenler, sembollerden ve sayılardan bahsedenler… Açıkçası ben temel olarak insanlığa faydalı olan her şeyi desteklerim ve çoğu uygulamanın faydası olduğunu da söyleyebilirim.

Ruhsal Şifa Terapisi ne demektir?

Ruhsal; çünkü üzerinde çalıştığımız şey kişinin bedeni değil aurası, enerjisi, frekansıdır. Genelde hastalığın “ruhsal” kökenleri ile ilgileniriz ve “ruhsal” blokajları kaldırmayı hedefleriz. Çünkü fiziksel hastalıkların kaynağında ruhsal blokajlar olduğunu varsayarız. Örneğin; kişinin kendini affedememe duygusu bir tümör olarak vücut bulabilir. Öfke, hayal kırıklığı, korku duyguları hastalığa veya bereketsizliğe, aşk yaşamındaki blokajlara dönüşebilir. Ruhsal Şifa Terapisi kişinin frekansını yükselterek hastalığa, bereketsizliğe, mutsuzluğa neden olan faktörlerin kendiliğinden ortadan kalkmasını hedefler.

Şifa; çünkü bu terapi ile kişinin hayatındaki blokajları şifalandırmaya niyet edilir. “Niyet edilir” kısmını önemsemeliyiz. Ruhsal Şifa Terapisti ancak içini temiz tutarak şifa için niyet edebilir. Hırs yapamaz, taahhütte bulunamaz, garanti edemez çünkü kendisi şifa enerjisi için sadece bir kanal görevi görür. Şifa Allah’tandır. Terapiste düşen; doğru şekilde ve iyi niyetle uygulamayı yapmaktır.

Kimler Ruhsal Şifa Terapisti olabilir?

Aslında seanslarıma katılan veya kayıtlı videolarımı dinleyerek ve enerjiyi bizzat deneyimleyen herkes Ruhsal Şifa Terapisti olabilir. Buna ek olarak şunları önemsiyorum;

Ruhsal Şifa Terapisti (RST) olmak isteyen kişi önce kendi hayatını iyileştirebilmelidir. Kendisine faydası olmayanın başkasına da faydası olamaz. Bir RST önce hayattaki duruşunu düzeltmeli, olaylara nötr ve sevgi dolu yaklaşabilmeli, kendi hayatını bloke eden dış etkenlerden kurtulabilmeli ya da onları dönüştürebilmeli, kendi sağlığını güçlendirmeli, kendi bedenini güçlendirmeli, kendi zihnine hakim olabilmelidir.

RST kursiyerleri ve mezunları ile bir yıl boyunca en az ayda 1 yapacağım canlı yayınlarda bu konulara değineceğim ve yol gösterici olmaya çalışacağım. RST sertifikası olup da hayatı güzelleşmeyen kimse olmasını istemem açıkçası; çünkü yardıma ihtiyacı olan insanların karşısına kendisine bile faydası olmayan bir RST’nin çıkmasını istemem… Bu yüzden lütfen gücünüzün farkındaysanız veya dönüşmeye hazırsanız kursa katılınız.

Kursun İçeriğinde Neler Var?

Bu kursa katılıyorsanız zaten enerjinizi hissediyorsunuz demektir. 1 ay boyunca katılacağınız grup çalışmalarında bunu daha da arttırmanız beklenir.

Kursta ise enerjiyi hissettirmeye değil, hissediyor olduğunuz enerjiyi insanlara faydalı olmak için nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Dersler canlı yayınlar ve video eğitimler şeklinde olacaktır. Dersler kısa sürebilir ve 1 hafta gibi bir zamanda bitebilir. Uygulama grubu çalışmaları ise 21 gün sürecektir.

Yani yaklaşık 1 ay içinde mezun olabilirsiniz. Mezun olduktan sonra sertifikanızı alacaksınız ama sizden çevrenizdeki 5 kişiye uygulama yapmanızı da isteyeceğim ve online olarak onların yorumlarını da alacağız.

Seans öncesi hazırlık, doğrudan seans uygulaması, uzaktan seans uygulaması, seans sonrası destek, farkındalık, meditasyon konularında eğitimler olacaktır ama daha çok uygulama ve takip ağırlıklıdır.